E Teknolojik süreçte e-ticareti çok yaygınlaştırdık ve birçok firma ürünlerini online olarak satmaya başladı ve bazı firmalar sadece online satış yapmaya başladı. E-ticaret, dünya çapında yaşadığımız salgın sırasında önemli ölçüde arttı ve sektördeki hemen hemen herkes bir e-ticaret sitesi oluşturmayı düşündü. Cari dönemde her gün binlerce yeni e-ticaret sitesi açılıyor ve online alışveriş her geçen gün büyüyor.Bu yazımızda e-ticarete başlamak isteyenler için bir rehber hazırlamak istedik. Bu yazımızda bir e-ticarete başlarken ne yapacağımızı, ne yapmayacağımızı ve neyin gerekli olduğunu açıklamaya çalışacağız.

“Öncelikle kullanılacak alan adını belirlemelisiniz. Magazaadi.com gibi. Alan adını belirtirken lütfen çok uzun olmamasına dikkat edin, bu sizin için iyidir. Öncelikle .com, .net veya .com.tr uzantısını seçmenizi tavsiye ederiz..”

Hazır bir e-ticaret altyapısı ile e-ticarete başlamak daha kolay ve ekonomiktir. Özel yazılım ihtiyaçlarınız varsa özel e-ticaret çözümleriyle gitmeniz gerekebilir. Bununla birlikte, genellikle gelişmiş, anahtar teslimi e-ticaret yazılımı, e-ticaret için ihtiyacınız olan tüm temel işlevleri içerir. Altyapıyı seçerek, seçtiğiniz paket özelliklerini kontrol edebilir ve ihtiyacınız olan paket ile e-ticarete başlayabilirsiniz. Özel ihtiyaçlarınız varsa proje planı hazırlayabilir, teklifler alabilir, araştırabilir ve altyapı seçiminizi yapabilirsiniz. Özel bir yazılım e-ticaret sitesini beklemeniz gerekebilir ve altyapınızın hazır olmasını beklemeden yazılımı kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

 

Eticaret yazılımı seçerken hızlı, kullanışlı ve destek alabileceğiniz bir altyapı seçimi yapmanız sizin için iyi olacaktır.

Ticari bir ismim olmalı mı? Evet! Fatura, yasal ticaret için alınan ücrete karşı düzenlenmelidir. Bir şahıs şirketi veya Limited – Anonymous gibi bir şirket gereklidir. Tüm bankalar ve önde gelen ödeme kurumları, sanal öğeler sağlarken ticari bir unvana da ihtiyaç duyar.

Sanal Pos Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle eticaret siteniz hazır ve çalışır vaziyette olmalıdır. Yani ürünleriniz eklenmiş ve satışa hazır halde olmalıdır. Sonrasında pos kullanmak istediğiniz bankalara ya da ödeme kuruluşlarına (PayTr, Iyzico gibi) başvuru yapmalısınız. Başvurunuzun onayından sonra da eticaret panelinizden ayarlamaları yapıp ya da altyapı aldığınız yerden destek alarak posunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz. Bankaların sanal pos işlemleri, ücretlendirmeleri ve şartları bankaya göre farklılık göstermektedir, detaylı bilgiyi çalıştığınız ya da çalışacağınız bankadan almanız daha doğru olur.

Author

admin

Comments (3)

 1. Pablo Villalpando
  9 Aralık 2019 Cevapla

  SEO is always changing so leaving the strategy and tactics to Onum has more than paid for itself. We estimate ROI is over 10 to 1 – I can’t say enough about this team.

  • Pablo Villalpando
   9 Aralık 2019 Cevapla

   Onum has been extremely consistent and reliable through our entire engagement. Our results speak for themselves.

 2. Pablo Villalpando
  9 Aralık 2019 Cevapla

  It also gives you insights on your market’s behavior such as location, times of activity, frequency of searches, technologies used, product preferences, etc.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir