P Pazaryeri entegrasyonu nedir bundan bahsetmeden önce pazaryeri ile başlayalım isterseniz. Pazaryeri, internet üzerinden açılan bir online mağaza olup, üreticilerin ve satıcıların ürünlerini sergilediği yerlere verilen addır. Pazaryeri sitesi kendi deposundan ürün satmaz sadece aracı görevini üstlenir. Trendyol, hepsiburada, N11 gibi siteler pazaryeri klasmanına girerler. E-ticaretle uğraşan girişimciler ise bu pazaryerinde ürünlerini sergilerler. (Pazaryerlerinde satışınızı nasıl arttırabilirsiniz merak ediyorsanız bu yazıya bir göz atın.)

Pazaryeri entegrasyonu ise bazı yazılımlar aracılığıyla ürünlerinizi birden fazla pazaryerinde sergilemeye açmak demektir. Her siteye ayrı ayrı ürün bilgisi girmek, tüm siteleri güncel tutmak ve tüm sitelerden gelen siparişlere yanıt vermek biraz güç olabilir. Pazaryeri entegrasyonu sayesinde bu işlemleri dert etmekten kurtulabilirsiniz

Pazaryeri Entegrasyonu Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Bu işe yeni başlayan, küçük ve orta halli işletmeler için yapılan satışlar çok değerli ve sevindiricidir. Birden fazla pazaryerine kayıt olup tüm ürünlerinizi listeleyebilirsiniz. Zor olsa da bu işlemi kendi başınıza gerçekleştirebilirsiniz. Ama bu aşamadan sonra günlük satışlarınızı kontrol etmek, teslimat ile ilgilenmek, stok güncellemesi yapmak ve yeni gelen ürünleri güncellemek gün geçtikçe daha zor bir hal alacaktır. Hele ki küçük işletmelerde ekstra eleman olmadığından bu işlem çok zorlaşacaktır.

Pazaryeri entegrasyonu sayesinde tek bir merkezden tüm bu işlemleri kontrol edebileceksiniz. Pazaryeri entegrasyonu sayesinde ürünlerinizin barkod, stok, resim, açıklama ve özellikler kısımları farklı pazaryerlerine aynı anda yüklenirler. Daha fazla kullanıcıya ulaştığınız için bu işlem satışlarınıza olumlu yönde yansıyacaktır. Tüm pazaryerlerinden gelen istekleri tek bir merkezden kontrol edebilir ve fatura kesim işlemlerini otomatik hale getirebilirsiniz. Böylece günde onlarca sipariş alsanız bile siteleri tek tek kontrol etmenize gerek kalmayacak.

 

Author

admin

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir